Rolety Mikołów, Łaziska

rolety mikołów, rolety łaziska

Rolety zewnętrzne

Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych i antywłamaniowych zapewniają zwiększenie bezpieczeństwa przed włamaniem, konstrukcja posiada odpowiednie wzmocniona i solidnie zamontowana do ścian budynku. Zapewniają ochrone przed włamaniem, hałasem, nadmiernym nasłonecznieniem, upałem. zmniejszenie kosztów za ogrzewanie i klimatyzację. Najbardziej jednak docenioną zaletą jest zabezpieczenie przed włamaniem. Rolety antywłamaniowe są produkowane z mocnych elementów, które jest bardzo ciężko uszkodzić. W swoim asortymencie posiadamy kilka modeli rolet w ponad 40 różnych kolorach.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie wstępnej wyceny. Tel. 536 707 078

ROLETY ZEWNĘTRZNE


Rolety zewnętrzne posiadają niezliczoną ilość zalet, dlatego coraz częściej montowane są zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w trakcie modernizacji, w obiektach już istniejących.. Są doskonałym zabezpieczeniem antywłamaniowym i skutecznie wygłuszają hałasy dochodzące z zewnątrz.. Stanowią doskonałą izolację; w zimie ograniczają wymianę ciepła, a tym samym wpływają na obniżenie kosztów ogrzewania, zaś latem osłaniają wnętrze przed promieniami słonecznymi i chronią przed nagrzaniem. Osłaniają okna przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych( deszcz, grad, śnieg i wiatr), to pozwala zachować ich czystość na dłużej. Bardzo często, jako dodatkowy element zabezpieczający, są wymogiem koniecznym do podpisania umowy na usługi z firmami ochroniarskimi.
Nasza firma pragnie zaprezentować Państwu bogaty wybór rolet wraz z montażem!
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

ROLETY FASADOWE


Zastosowanie odpowiedniego sytemu zaciemniania wnętrz umożliwia podkreślenie indywidualnej architektury budynku. Ponadto bogata oferta tkanin o różnych strukturach i wielu kolorach oraz opcja lakierowania konstrukcji rolet pozwalają na idealne wkomponowanie ich w otoczenie. Zamontowanie Refleksoli (rolety fasadowej) wewnątrz budynku może stwarzać nawet efekt „pełnego zaciemnienia” np. w salach kinowych, wykładowych, itp. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej dodatkowo zabezpiecza rolety przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.
Solidna aluminiowa konstrukcja oraz tkaniny z wytrzymałych włókien poliestrowych pokrywanych PVC są gwarantem długotrwałego użytkowania rolet.
Stosowane w roletach tkaniny Solis i Polyscreen , dzięki swoim właściwościom, gwarantuje skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła, tłumią kontrasty, zachowują dobra widoczność na zewnątrz.

ROLETY NADTYNKOWE


Zewnętrzne rolety natynkowe są najpopularniejszym systemem stosowanym w budownictwie. Można montować je w budynkach nowo powstających i bezproblemowo w obiektach już istniejących. Systemy natynkowe zbudowane są ze skrzynki, prowadnic i pancerza rolety. Działanie rolety polega na przesuwaniu się pancerza w prowadnicach oraz zwijaniu go do aluminiowej skrzynki zawieszonej na elewacji, we wnęce okiennej lub pod ociepleniem. Szerokość prowadnic wynosi standardowo, każda po 55 mm. W zależności od pancerza oraz wielkości wnęki montuje się skrzynki o wysokości 125 mm, 137 mm, 150 mm, 165 mm, 180 mm, 205 mm i 250 mm.
Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem montażu rolet jest montaż poza światłem wnęki , bezpośrednio na elewacji. Pozwala to na montaż rolet w obiektach modernizowanych, bez konieczności przebudowy elewacji i związanych z tym kosztami dodatkowymi, jakie trzeba byłoby ponosić przy renowacji ścian lub wymianie okien. Skrzynka oraz prowadnice przymocowane są bezpośrednio do muru, nie wpływając negatywnie na estetykę całości budynku, a dobrze dopasowane kolorystycznie podkreślają charakter architektury. Pomiędzy opuszczonym pancerzem, a oknem w przypadku systemu natynkowego, tworzy się swoista przestrzeń izolująca zwana "poduszką powietrzną", która reguluje przepływ ciepła i jest uzupełnieniem systemu dociepleń budynku.
W chwili montażu rolet na elewacji szerokość wnęki okiennej powiększa się o szerokość prowadnic, natomiast wysokość jest podwyższona o wysokość skrzynki.
W przypadku nowo budowanych obiektów lub podczas gruntownych modernizacji można zamontować rolety we wnęce okiennej. Prowadnice rolet montuje się wówczas bezpośrednio do ościeżnicy lub za pomocą prowadnic kątowych do muru, wewnątrz wnęki. W tym przypadku wysokość i szerokość wnęki jest identyczna z wymiarami rolety. W manualnym sposobie podnoszenia rolet główną rolę odgrywa sznurek, który poprowadzony jest, w zależności od warunków technicznych, przez ościeżnicę do wnętrza lub poprzez ścianę.
W montaż rolet przed ociepleniem budynku polega nie na zakrywaniu systemu styropianem, lecz na takim wkomponowaniu skrzynki i prowadnic, aby były idealnie dopasowane do elewacji. Można ten sposób wykorzystać zarówno w budynkach nowo powstających oraz podczas modernizacji obiektu. Warunkiem jest jednak takie położenie okna względem nadproża i okalających je ścian, aby była możliwość właściwego zamontowania prowadnic.
Rolety zewnętrzne montowane w systemie adaptacyjnym mają wiele uniwersalnych zastosowań nie tylko w budownictwie mieszkaniowym. Opuszczane pancerze mogą służyć jako ruchoma zasłona zabezpieczająca do szaf i półek sklepowych, jako ruchoma przegroda pomiędzy pomieszczeniami, lub tworzyć bezpieczne wejścia do boksów sklepowych lub stoisk. Istnieje wiele możliwości zastosowania tego typu rolet w wielu branżach przemysłowych.

ROLETY PODTYNKOWE INTEGRO


Montaż rolet podtynkowych wymaga specjalnego przygotowania nadproża i dlatego stosuje się go głównie w budynkach nowo powstałych, lub podczas gruntownej modernizacji budynków istniejących oraz przy wymianie okien.
System Integro idealnie wkomponowuje się w elewację sprawiając że nie jest on widoczny. Część czołowa skrzynki pozwala na położenie materiału wykończeniowego typu klinkier, tynk itp, co gwarantuje, że rolety stają się widoczne dopiero po opuszczeniu. Klapa rewizyjna i prowadnice są dobierane pod kolor stolarki, a ich montaż pozwala na bezproblemowe działania konserwacyjne i serwisowe. Metoda Integro jest sposobem montażu nie inwazyjnym w stosunku do nadproża, okna, lub drzwi, co nie narusza izolacji budynku, a tym samym nie ingeruje w przepuszczalność termiczną ścian.
Istnieje wiele sposobów montażu skrzynki podtynkowej w systemie Integro. Do każdego sposobu uwzględnia się tylko jeden warunek, a mianowicie głębokość wnęki i grubość fasady budynku, bez względu na rodzaj jej wykończenia musi być większa o minimum 3,5 cm od wymiaru skrzynki. Dodatkowo należy pamiętać, że wielkość skrzynki uzależniona jest od wysokości rolety i rodzaju wybranego pancerza.
Skrzynkę, w miejscach zetknięcia z murem lub nadprożem można odizolować umieszczając pod nią cienki styropian (2 cm). Ważne jest, w tym wypadku, dopasowanie głębokości otworu okiennego do grubości podkładanego styropianu.
Rolety w systemie Integro montuje się w chwili, gdy zostaną w otworach okiennych wmontowane okna. Prowadnice przy montażu Integro przykręca się do ościeżnic lub muru. Skrzynka umieszczona zostaje w nadprożu, w taki sposób, by w efekcie końcowym jej czoło zamaskowane było elewacją. Odsłonięta zostaje tylko od spodu klapa rewizyjna, stanowiąca konieczny dostęp do mechanizmu rolety. Prowadnic nie maskuje się całkowicie, gdyż uniemożliwiłoby to dostęp do klapy rewizyjnej. Można tylko częściowo je zasłonić pozostawiając od zewnętrznej krawędzi odległość co najmniej 2 cm.
Montaż skrzynki w systemie Integro odbywa się :
- w przygotowanym nadprożu- skrzynkę osadza się w specjalnym nadprożu w kształcie "odwróconej" litery L, a wystającą jej część można przykryć tą samą warstwą jaką ocieplamy budynek.
- w murze trójwarstwowym- skrzynkę rolety umieszcza się pod zewnętrzną warstwą muru, a wystającą część skrzynki przykrywamy warstwą docieplająca budynek.
- w istniejące nadproże- sposób ten stosowany jest w przypadku braku możliwości zmiany konstrukcji nadproża i przy wymianie stolarki okiennej. Warunkiem jest, by okno było osadzone we wnęce kilka centymetrów głębiej, tak aby była możliwość przykrycia czoła skrzynki po zamontowaniu jej.
-montaż skrzynki rolety podtynkowej na mur- w przypadku braku możliwości przygotowania nadproża, montuje się skrzynki w systemie Integro bezpośrednio na mur. Należy tylko uwzględnić taką grubość docieplenia budynku, by w całości zamaskować czoło skrzynki.

NAOKIENNE SYSTEM EXTE


EXTE to najnowocześniejszy system montażu rolet zewnętrznych. Stosuje się go we wszystkich rodzajach architektury, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i obiektach przemysłowych.
Najwyższej jakości technologia gwarantuje szybki i łatwy montaż rolet. Skrzynki od środka wyłożone są styropianem, co zapewnia izolację termiczną i akustyczną. Prowadnice i skrzynka wykonane są, nie jak w innych systemach z aluminium, lecz z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które można w całości zamaskować pod elewacją. Skrzynkę montuje się od wewnątrz pomieszczenia, a klapa rewizyjna umieszczona jest w jej dolnej części, w przypadku systemu Expert, natomiast w systemie Exakt tradycyjnie od czoła. Do podnoszenia rolet w systemie EXTE używa się mechanizmów manualnych( taśma), półautomatycznych( kasetka z korbą) lub elektrycznych ( przełącznik, pilot).
Sposoby montażu skrzynki w systemie EXTE:
Rolety w systemie EXTE montuje się przed zamontowaniem stolarki okiennej! Prowadnice przykręca się do zewnętrznej strony okna. Skrzynka za pomocą specjalnych zaczepów nakładana jest na okno i umieszczana we wnęce okiennej. Rolety w systemie EXTE muszą zostać uwzględnione w projekcie budynku lub podczas znoszenia ścian, gdyż konieczne jest przygotowanie wnęki okiennej na taką wysokość, by mieściło się w nią okno wraz ze skrzynką. Wysokość okna lub drzwi , rodzaj pancerza oraz typ rewizji wyznaczają wielkość skrzynki.
Typy rewizji w systemie EXTE:
typ EXPERT ( rewizja dolna) montuje się na okna nie przekraczające grubości 80 mm. Dojście do mechanizmu w celu konserwacji lub serwisowania znajduje się od spodu skrzynki. daje to możliwość zamaskowania jej w ścianie pomieszczenia, tak by była niewidoczna. Klapa rewizyjna i skrzynka są standardowo w kolorze białym lub dostosowane do okleiny stolarki okiennej, ewentualnie można pomalować ją na dowolnie wybrany kolor.
typ EXAKT (rewizja od czoła skrzynki) montowane tylko w przypadku okien, których grubość przekracza 80 mm. Skrzynki z rewizją od czoła nie można maskować od strony pomieszczenia, ze względu na klapę rewizyjną , która umożliwia dostęp do mechanizmu rolety. Skrzynki przeznaczone do typu Exakt są standardowo w kolorze białym, lub w okleinie identycznej w jakiej zamawiane są okna. Klapę rewizyjną można tez pomalować na dowolnie wybrany kolor, tak by nie była widoczna.

SYSTEMY STEROWANIA


Mechanizmy do podnoszenia rolet
Do podnoszenia rolet używa się mechanizmów manualnych i elektrycznych. Manualne składają się z kasetki w kolorze białym lub brązowym, zamontowanej na wewnętrznej ścianie przy oknie oraz taśmy ( w niektórych przypadkach sznurka).
W przypadku rolet o ciężarze większym, niż 14 kg stosuje się mechanizm korbowy, składający się z kasetki i poręcznej korbki.
Podnoszenie elektryczne rolet:
Rolety podnoszone elektrycznie są obecnie o wiele bardziej funkcjonalne i gwarantują Państwu niezwykły komfort. Sterowane są za pomocą klawiszy, przełącznika kluczykowego lub pilota. Do silników elektrycznych podłączone są także systemy inteligentnego sterowania, za pomocą, których możemy dowolnie programować godzinę podnoszenia się rolet i opuszczania ich, indywidualnie do każdego okna lub wszystkich okien naraz. Mechanizm elektryczny zaopatrzony jest w napęd silnika indukcyjnego umieszczonego w rurze nawojowej rolety wewnątrz skrzynki. Rolety o ciężarze przekraczającym 17 kg muszą być zaopatrzone w mechanizm podnoszenia elektrycznego. Sposób doprowadzenia instalacji elektrycznej uzależniony jest od rodzaju sterowania. Najpopularniejszym sposobem sterowania roletami jest indywidualne podnoszenie i opuszczenie za pomocą przełącznika klawiszowego, umiejscowionego przy oknie w puszcze podtynkowej lub natynkowej, do którego doprowadzone jest zasilanie z sieci 230 V, kablem 3 x 1,5 lub 3 x 0,75. Do przełącznika doprowadza się także kabel połączony z silnikiem (3 x 0,75 lub 4 x 0,75 w zależności rodzaju silnika).

Profile do rolet (pancerz)
Oferujemy Państwu najwyższą jakość profili aluminiowych,co jest gwarancją długotrwałego i bezawaryjnego użytkowania. Profile aluminiowe posiadają właściwości izolacyjne i akustyczne, dzięki swej budowie i piance bezfreonowej, która je wypełnia. Profil PA-39 - to standardowy typ pancerza, najczęściej montowany w roletach. Bogata gama wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie pancerza do kolorystyki stolarki okiennej, prowadnic i skrzynek. Maksymalna szerokość jednej rolety to 2,8 m, a powierzchnia całkowita wynosi maksymalnie 6m2. Jeśli rolety przekraczają maksymalne wymiary można podzielić je na dwie lub więcej części, tak by każda z nich mieściła się parametrach technicznych profilu. Istnieją też profile o większych rozmiarach maksymalnych, wykonywane na specjalne zamówienia Klienta.

Zabezpieczenia rolet (rygle)
W celu wzmocnienia ochrony antywłamaniowej w roletach stosuje się specjalne rygle, które zabezpieczają przed ich podniesieniem. W roletach wyróżniamy rygle ręczne i automatyczne, które montowane są w listwach końcowych. Istnieją także zabezpieczenia w postaci zamka baskwilowego zamontowanego w dolnej listwie pancerza. Blokowanie rygli ręcznych polega na przesuwaniu zasuwek, zaś automatyczne samoczynnie zamykają się i otwierają po uruchomieniu napędu podnosząc i opuszczając rolety.

PROFILE ROLETOWE


Oferujemy Państwu szeroką gamę profili firmy Aluprof, z których tworzy się pancerz do rolet. Profile tej marki posiadają certyfikat uprawniający do stosowania ich w budownictwie mieszkaniowym, gwarantują najwyższą jakość, a bogaty wachlarz kolorystyczny pozwala dopasować rolety do każdego stylu architektonicznego, do wszystkich typów okien, drzwi. Posiadamy również profile do montażu specjalnego takiego jak zasłony do szafy, boksów, półek sklepowych.
Profile produkowane są z wysokogatunkowych blach aluminiowych w technice zimnego profilowania na dużych liniach produkcyjnych. Blachy spełniają jakościowe normy europejskie EN 1396 . Blachy pokryte są dwiema warstwami lakierniczymi, gwarantuje to podwyższoną odporność na ścieranie i negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Pianka, która wypełnia profile zapewnia roletom doskonałe właściwości izolacyjne zarówno termiczne, jak i akustyczne.


Rolety zewnętrzne Mikołów, Łaziska, Kobiór i Wyry

Jesteśmy producentem rolet specjalizujemy sie w zabezpieczeniach okiennych. Działamy na terenie Mikołowa i Łazisk. Firma zapewnia szybką i terminową realizację zleceń, a także miłą i fachową obsługę. Zawsze jesteśmy przygotowani na realizację zleceń zgodnie z oczekiwaniem klientów .
Oferujemy stały serwis i pełną gwarancję na nasze produkty.
Rolety Łaziska proponują brązowe montowane są do listwy przyszybowej bezpośrednio na kwaterze okna. Dzięki prowadzeniu każdemu za pomocą linki są doskonałym sposobem osłonięcia najmniejszych powierzchni, zapewniając tym samym komfort podczas otwierania okien.
Tradycyjne rolety wolnowiszące abardi to jeden z najprostszych sposobów na zasłonięcie okien. Wybierane są przez ludzi ceniących sprawdzone rozwiązania oraz estetykę wykonania. Każda z oferowanych rolet jest dopracowana do najdrobniejszego detalu. Każda, dzięki zaawansowanej kontroli jakości spełnia najdalej idące oczekiwania jakościowe. Rolety wewnętrzne montowane są do sufitu lub do ściany i obsługiwane za pomocą łańcuszka operacyjnego. Rolety są rozwiązaniem coraz chętniej stosowanym w dekoracji okien. Stanowią oryginalną nowoczesną formę aranżacji wnętrza, zastępując - w zależności od zastosowanej tkaniny tradycyjną firankę lub zasłonę.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie komfortu sterowania osłonami, oferujemy rolety silent spring abardi. Zostały one wyposażone w system sprężynowy ze specjalnymi hamulcami, dający pełną prędkości zwijania osłony oraz niepowtarzalnałatwość w obsłudze osłony. Wystarczy odblokować zapadniętą roletę, a ta w sposób płynny i delikatny sama nawinie się na wałek rolety. Oferujemy zarówno tradycyjne jak i nowoczesne osłony okienne w bardzo szerokiej palecie wzorów i kolorów, które nadają też jedyny na 100. Sprostamy kązdemu wymagającemu Klientowi, znajdzie w naszej ofercie satysfakcjonujące dla siebie rolety zewnętrzne łaziska górne, które zapewniają bezpłatny pomiar i wycenę, fachowe doradztwo, profesjonalny serwis i montaż, szybkość wykonania i zasób bogatego asortymentu kolorystycznego. Oferowane Państwu rolety materiałowe, żaluzje poziome aluminiowe i drewniane oraz bambusowe, rolety dzień-noc, rolety shangri, żaluzje pionowe, rolety rzymskie, plisy oraz moskitiery. Jesteśmy przekonani, że wspólnie dopasujemy właściwą roletę do Państwa wnętrz.
Nasze wyroby cechuje wysoki standard jakości wykonania, bezpieczeństwo użytkowania i konkurencyjna cena.
Oferujemy Państwu kompleksową obsługę:
My inteligentni wiemy że wyobraźnia nie posiada końca i dlatego przygotowaliśmy wyjątkowo obszerną kolekcję tkanin. Od bardzo bogatej oferty tkanin gładkich przez ciekawe wzornictwo tkanin drukowanych, aż po wyjątkowo odważne tkaniny nietypowe i transparentne.

OPINIE KLIENTÓW

Skontaktuj się z nami.

W czym możemy pomóc?